• Last Night in Soho

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Scent of a Woman

    ★★★★

  • One Day

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Notebook

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½