marebear12 has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Guinea Pig: Sacrifice

American Guinea Pig: Sacrifice

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry