• Malignant

    ★★★½

  • Martyrs Lane

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Come True

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Radioflash

    ★★½

  • Pilgrim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • She Walks the Woods

    ★★★

  • Antrum

    ★★½

  • Scare Package

    ★★★½

  • Mermaid Down

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★★½

  • Blood Machines

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Warning: Do Not Play

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Wounds

    ★½

  • Hail Satan?

    ★★★★½

  • Koko-di Koko-da

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Vanishing

    ★★★★

  • The Hug

    ★★★

  • Hex

    ★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★½

  • Gwen

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★½

  • Ghostland

    ★★★

  • Wildling

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Luz

    ★★★★

  • They Remain

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • The Night Eats the World

    ★★★½

  • What Keeps You Alive

    ★★★½

  • Catcalls

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Terrified

    ★★★½

  • Cold Skin

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★½