Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Tommy

Tommy

1975
×
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Edit this entry  
23
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
200 Motels

200 Motels

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Charlotte

Charlotte

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Three Minutes - A Lengthening

Three Minutes - A Lengthening

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Out of Sync

Out of Sync

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hold Your Fire

Hold Your Fire

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read prior review Edit this entry  
09
France

France

2021
×
Edit this entry  
09
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inventing David Geffen

Inventing David Geffen

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry