• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Midnight Family

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • This Is Not Berlin

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Duck Butter

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★