Marcio has logged 569 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★
Edit this entry  
31
On Her Shoulders

On Her Shoulders

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
What Haunts Us

What Haunts Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
O Beijo no Asfalto

O Beijo no Asfalto

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Minha Vida em Marte

Minha Vida em Marte

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Reports on Sarah and Saleem

The Reports on Sarah and Saleem

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
My Name Is Myeisha

My Name Is Myeisha

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
What They Had

What They Had

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Summer Survivors

Summer Survivors

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Retablo

Retablo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Complicity

Complicity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Look at Me

Look at Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Pause

Pause

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dead Souls

Dead Souls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Malicious

Malicious

2018
×
Edit this entry