• School Radio to Major Tom

  • Four Roads

  • The Goldfish: Dreaming of the Sea

    ★★★½

  • Ito

  • Mari and Mari

  • Over the Town

    ★★★★

  • June 4, 2020

  • ZONA

  • Hold Me Back

    ★★★★

  • It's a Summer Film!

    ★★★★

  • Wonderful Paradise

  • Fine China

  • True Mothers

  • Under the Open Sky

  • Point and Line to Plane

  • A Choo

    ★★★★½

  • Last Message

  • Casino

  • Spaces

  • Last Call

  • The Lucky Ones

  • Homemade

  • Clichy-Montfermeil

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Open to the World

  • Ainu Mosir

    ★★★½

  • Still Here 還在

  • Tigertail

    ★★★

  • Sisters with Transistors

  • All Hands on Deck

    ★★★★½

  • I Quit, Being

  • Lonely Encounter

  • Elsewhere

  • Standing Above the Clouds

  • Last Christmas

  • Labyrinth of Cinema

  • Seijo Story: 60 Years of Making Films

  • Tora-san, Wish You Were Here

  • Cenote

  • Moonlit Winter

    ★★★★½

  • Book-Paper-Scissors

  • It Stopped Raining

    ★★★★

  • On-Gaku: Our Sound

  • Kokutai

  • The Day a Tree Fell

  • Wolf's Calling

  • First Goodbyes

  • Downton Abbey

  • Float

  • Fagara

    ★★★★½

  • Nimic

  • All Cats Are Grey in the Dark

  • A Month of Single Frames

  • Twilight

  • Always Be My Maybe

  • Butterflies

  • The Staggering Girl

  • Avengers: Endgame

  • My Sweet Grappa Remedies

  • Rilakkuma and Kaoru

  • Blue Hour

  • Whole

  • Randen: The Comings and Goings on a Kyoto Tram

  • Captain Marvel

  • The Island of Cats

  • MS Slavic 7

  • Stay With Me

  • Bath House of Whales

  • Who Talks

  • Photograph

  • My Identity

  • Throat Singing in Kangirsuk