Marcelo Miranda has logged 16 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Edit this entry  
24
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Luz Industrial Mágica

Luz Industrial Mágica

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Cold Tropics

Cold Tropics

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Friday Night, Saturday Morning

Friday Night, Saturday Morning

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eletrodoméstica

Eletrodoméstica

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Little Cotton Girl

The Little Cotton Girl

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Audácia!

Audácia!

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry