Marcelo Miranda has logged 19 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Being Natural

Being Natural

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Lieder Die Soldaten Morgen

Lieder Die Soldaten Morgen

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Escape Velocity

Escape Velocity

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
5 Estrelas

5 Estrelas

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Rebooted

Rebooted

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Separation

Separation

2020
×
★★
Edit this entry  
28
The Curse of Valburga

The Curse of Valburga

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Fulci for Fake

Fulci for Fake

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Diablo Rojo PTY

Diablo Rojo PTY

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry