cella has logged 35 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tweet

Tweet

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Mermaid Live!

The Little Mermaid Live!

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry