• Avatar 5

    ½

  • Untitled Star Wars Film

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nobody

    ★½

  • Puparia

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • Joker

    ★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Mad God: Part 3

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Skin

    ★★

  • The Moon’s Milk

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Journey's End

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • JUNK HEAD

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★½

  • The Void

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Imperium

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ½

  • Deadpool

    ★★★

  • The Greasy Strangler

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Mad God: Part 2

    ★★★★½

  • When Black Birds Fly

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

    ★½

  • The Martian

    ★★★

  • Prologue

    ★★★★★

  • Sicario

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Get Hard

  • The Forbidden Room

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • American Sniper

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interesting Ball

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Fury

    ★★★½