• Save Ralph

  • The Serpent

    ★★½

  • The Monopoly of Violence

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • For Sama

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Dirty Grandpa

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Night Before

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★½

  • Relationship Status: It's Complicated

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • Fonzy

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Puss in Boots

    ★★★

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Drive

    ★★★½

  • The Tree of Life

    ★★★★½

  • Rango

    ★★★½

  • No Strings Attached

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

    ★★★★

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Camp Rock

    ★★½

  • Taken

  • I Am Legend

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½