ariann has logged 207 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Butler

The Butler

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Things

Wild Things

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Denim

Denim

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lily Chan & The Doom Girls

Lily Chan & The Doom Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Vanilla Sex

Vanilla Sex

1992
×
Edit this entry  
08
Black Breakfast

Black Breakfast

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
La misma piel

La misma piel

2015
×
Edit this entry  
08
Eat My Shit

Eat My Shit

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
Edit this entry  
08
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

2011
×
Edit this entry  
08
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Screw

Screw

1982
×
Edit this entry  
08
Dorothy, the Kansas City Pot Head

Dorothy, the Kansas City Pot Head

1968
×
Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amaeru Fallout 1972

Amaeru Fallout 1972

1997
×
Edit this entry  
28
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Photodiary '87

Photodiary '87

1987
×
Edit this entry  
27
YA PRIVATE SKY

YA PRIVATE SKY

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Autumn

Autumn

1994
×
Edit this entry  
26
Black Mirror

Black Mirror

2011
×
Edit this entry  
22
Rapture

Rapture

1999
×
Edit this entry  
20
Flower

Flower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Technology/Transformation: Wonder Woman

Technology/Transformation: Wonder Woman

1978
×
Read the review Edit this entry  
20
Gloria!

Gloria!

1979
×
Edit this entry  
19
Grosse fatigue

Grosse fatigue

2013
×
Edit this entry  
19
Lovely Andrea

Lovely Andrea

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robots

Robots

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lineage for a Multiple-Monitor Workstation: Number One

Lineage for a Multiple-Monitor Workstation: Number One

2015
×
Edit this entry  
08
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Fantasmagorie

Fantasmagorie

1908
×
Read the review Edit this entry  
03
Swiped

Swiped

2018
×
Read the review Edit this entry