• Game Night

  • Annihilation

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★½

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Cherry Pop

    ★½

  • I, Tonya

  • The Death of Stalin

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Little Evil

    ★★

  • The Dark Tower

  • Dunkirk

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Faces Places

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

    ★★★★½

  • The Keepers

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

  • Goon: Last of the Enforcers

    ★★★

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Casting JonBenet

  • Ingrid Goes West

    ★★★★½

  • The Big Sick

  • Passengers

  • A Cure for Wellness

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

  • Patriots Day

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★★

  • The Girl on the Train

  • Snowden

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

  • The Founder

    ★★

  • Lady Macbeth

  • Nocturnal Animals

    ½

  • Moonlight

  • Prevenge

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Jason Bourne

  • Ghostbusters

  • Absolutely Fabulous: The Movie

  • Hurricane Bianca

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Elle

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Personal Shopper

  • Paterson

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Toni Erdmann

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse