• Brawl in Cell Block 99

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

  • Tim and Eric Awesome Show Great Job! Awesome 10 Year Anniversary Version, Great Job?

  • Logan Lucky

  • Alien: Covenant - Prologue: Phobos

  • American Made

  • Detroit

  • HAIM: Behind the Album

  • King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

  • Dunkirk

  • The Defiant Ones

  • Mommy To Brayden

  • Radiohead at Glastonbury 2017

  • Transformers: The Last Knight

  • Radiohead - NorthSide 2017

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • 47 Meters Down

  • Good Time

    ★★★★★

  • Dirty Dancing

  • The Beguiled

  • The Mummy

  • The Florida Project

  • Filmworker

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

  • It Comes at Night

    ½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★★

  • Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ½

  • Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

  • The Fate of the Furious

  • The Amazing Ape

  • Life

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

  • Our Cinema Oscar Special LIVE

  • The Evil Within

  • Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

  • Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Sleepless

  • Why Him?

  • Passengers

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Underworld: Blood Wars

  • Shut In

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Planet Earth II

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: San Junipero

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ½

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • The Lost City of Z

  • Inferno

  • The Accountant

  • 20th Century Women

  • Blue Velvet Revisited

  • Supersonic

  • The Magnificent Seven

  • Deepwater Horizon