Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Working Girls

Working Girls

1986
×
Edit this entry  
18
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
My Wrongs 8245–8249 & 117

My Wrongs 8245–8249 & 117

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Censor

Censor

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
There's Always Vanilla

There's Always Vanilla

1971
×
Edit this entry  
03
The Amusement Park

The Amusement Park

2019
×
Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1953
×
Edit this entry  
30
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
Edit this entry  
26
Eugenie de Sade

Eugenie de Sade

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
Edit this entry  
20
White Hell of Pitz Palu

White Hell of Pitz Palu

1929
×
Edit this entry  
16
Parole Violators

Parole Violators

1994
×
Edit this entry  
15
The Demoniacs

The Demoniacs

1974
×
Edit this entry  
12
Barbed Wire Dolls

Barbed Wire Dolls

1976
×
Read the review Edit this entry  
11
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
Edit this entry  
09
Star Trek: The Next Generation: The Best of Both Worlds

Star Trek: The Next Generation: The Best of Both Worlds

1990
×
Edit this entry  
09
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
02
The Pogo Special Birthday Special

The Pogo Special Birthday Special

1969
×
Edit this entry  
01
Witchboard

Witchboard

1986
×
Edit this entry  
01
Mooch Goes to Hollywood

Mooch Goes to Hollywood

1971
×
Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Frogs

Frogs

1972
×
Edit this entry  
28
The Manitou

The Manitou

1978
×
Read the review Edit this entry  
25
Sisters with Transistors

Sisters with Transistors

2020
×
Edit this entry  
25
Poochinski

Poochinski

1990
×
Edit this entry  
20
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Edit this entry  
17
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

1987
×
Edit this entry  
15
Basket Case

Basket Case

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
French Water

French Water

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Bad Girls Go to Hell

Bad Girls Go to Hell

1965
×
Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry