man123 has logged 95 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Let's Go Crazy

Let's Go Crazy

1951
×
★★★
Edit this entry  
30
Kill List

Kill List

2011
×
Edit this entry  
29
Taboo

Taboo

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
AS WAS THE SKY, SO IS NOW THE TREES

AS WAS THE SKY, SO IS NOW THE TREES

2021
×
Edit this entry  
28
Crisis in Six Scenes

Crisis in Six Scenes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
At the Circus

At the Circus

1939
×
★★★
Edit this entry  
28
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Moonrise

Moonrise

1948
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Curse of the Jade Scorpion

The Curse of the Jade Scorpion

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★
Edit this entry  
25
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sunday Go to Meetin' Time

Sunday Go to Meetin' Time

1936
×
½
Edit this entry  
25
Coal Black and de Sebben Dwarfs

Coal Black and de Sebben Dwarfs

1943
×
½
Edit this entry  
24
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Neel Kolhatkar - Half Hour Happy Ending

Neel Kolhatkar - Half Hour Happy Ending

2019
×
Edit this entry  
21
Lemonade War

Lemonade War

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Crisis in Six Scenes

Crisis in Six Scenes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
What's Up, Tiger Lily?

What's Up, Tiger Lily?

1966
×
Edit this entry  
19
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Cans Without Labels

Cans Without Labels

2019
×
Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★
Edit this entry  
16
The Front

The Front

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pan 0

Pan 0

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
Lemon

Lemon

1969
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pan 699

Pan 699

1974
×
½
Edit this entry  
16
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
Edit this entry  
15
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Night Music

Night Music

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Comingled Containers

Comingled Containers

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Night Music

Night Music

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
Edit this entry  
12
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★
Edit this entry