• One Night Stand

    ★★★½

  • Dari Hal Waktu

    ★★★★½

  • Hellbound

    ★½

  • Ciao Alberto

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • One Shot

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★

  • My Name

    ★★★½

  • A World Without

  • Found

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★½

  • Maid

    ★★★½

  • AUM!

    ★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Akakiri

    ★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★½

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★½

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★½

  • Tour de Serpong

    ★★½

  • Ghulam

    ★★½

  • Marta, I'm Home

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scherzo

    ★★★★

  • Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

    ★★★

  • Yuni

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Serta Mulia

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Sang Hyang Widhi

    ★★½

  • The Night

    ★★★

  • Menunggu Sore Setelahnya

    ★★½

  • Twenty Something

    ★★½

  • D.P.

    ★★★★

  • The Exam

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Lust

    ★★½

  • Selesai

    ½

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★