• Love in the Time of Corona

  • Michael Cimino, God Bless America

    ★★★½

  • The Blade Runner Phenomenon

    ★★★½

  • Four Roads

  • Indiana Jones: The Search for the Lost Golden Age

    ★★★

  • Un monde flottant

  • Claude Sautet: A Subtle Director

    ★★★

  • Messages 3

  • The Witches of the Orient

    ★★★★

  • earthearthearth

    ★★★

  • Messages 2

  • Code Geel

    ★★★★

  • Messages

  • Jean Rochefort, l'irrésistible

    ★★★

  • Greetings from Myanmar

    ★★★★

  • Stephen King: A Necessary Evil

    ★★★½

  • Delia Derbyshire: The Myths And Legendary Tapes

  • Bryan Ferry, Don't Stop the Music

    ★★★

  • Hidden

    ★★★½

  • Her Socialist Smile

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • Jochen Rindt: Uncrowned Champion

    ★★★½

  • Hopper/Welles

  • Thursday

  • The Human Voice

    ★★½

  • Meryl Streep: Mystery and Metamorphosis

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Lamentations of Judas

    ★★½

  • Roland Barthes: 21st Century Mythologies

    ★★

  • It's Not Us

    ★★★★½

  • Adam, Eve and that's it

  • Last Year in Dachau

    ★★★★½

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★½

  • Isabelle Huppert: Personal Message

    ★★★½

  • Gemmeker

    ★★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • France Against the Robots

  • Yiddish

    ★★★½

  • At the Entrance of the Night

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★

  • Paris Calligrammes

    ★★★½

  • Orphea

    ★★

  • Gloomy Eyes

    ★★★★

  • Offering

    ★★★

  • Possessor

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Cold Meridian

  • Claudia Cardinale, la créature du secret

    ★★★

  • Sophia Loren, une destinée particulière

    ★★★

  • John Wayne - America at All Costs

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Handmade Mountain

    ★★½

  • The Hook Up

    ★★★

  • Woman Dress

    ★★★½

  • The Bassinet

    ★★★½

  • Reviving The Roost

    ★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • André Malraux: Writer, Politician, Adventurer

    ★★★

  • Transparent, the World Is.

    ★★★

  • Shannon Amen

    ★★★½

  • Paula

  • In the Tall Grass

    ★½

  • The Vigil

    ★★

  • Python at 50: Silly Talks and Holy Grails

  • Knives Out

    ★★½

  • Now is the Time

    ★★★★

  • State Funeral

    ★★

  • Psychomagic, a Healing Art

  • About Endlessness

    ★★½

  • Coup 53

    ★★★★