Mal has logged 52 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nights Before Christmas

The Nights Before Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hosts

Hosts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Broil

Broil

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World We Knew

The World We Knew

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spare Parts

Spare Parts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Woman of the Photographs

Woman of the Photographs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead

Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sacrifice

Sacrifice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sinners

The Sinners

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Held

Held

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
New Order

New Order

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rose

Rose

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triggered

Triggered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Cuts Deep

It Cuts Deep

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
An Ideal Host

An Ideal Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Herself

Herself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream Girls

Scream Girls

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Verotika

Verotika

2019
×
★½
Read the review Edit this entry