Mal has logged 36 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paul Chowdhry: Live Innit

Paul Chowdhry: Live Innit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perished

The Perished

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black String

The Black String

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Depraved

Depraved

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Face

Happy Face

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Drone

The Drone

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feedback

Feedback

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Serial Killer's Guide to Life

A Serial Killer's Guide to Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I'll Take Your Dead

I'll Take Your Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Porno

Porno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sadistic Intentions

Sadistic Intentions

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krystal

Krystal

2017
×
★★
Read the review Edit this entry