MalcolmPenton has logged 21 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Nostos: The Return

Nostos: The Return

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
Edit this entry  
15
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Typhoon Club

Typhoon Club

1985
×
Edit this entry  
13
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Bombay

Bombay

1995
×
Edit this entry  
01
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
Edit this entry