• Venom: Let There Be Carnage

  • Controlling Britney Spears

  • Malignant

  • Candyman

  • Reminiscence

  • The Green Knight

  • Titane

  • Lamb

  • Fear Street: 1994

  • Till Death

  • F9

  • Sasquatch

  • Godzilla vs. Kong

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

  • Psycho Goreman

  • Rebecca

  • Enola Holmes

  • The Kid Detective

  • Wolfwalkers

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Old Guard

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Extraction

  • Love Wedding Repeat

  • Misbehaviour

  • Undine

  • Isi & Ossi

  • Emma.

  • Cupid

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Assassin 33 A.D.

  • His House

  • Amulet

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Last Christmas

  • Alice Júnior

  • Can You Keep a Secret?

  • Color Out of Space

  • The Other Lamb

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

  • 2099: The Soldier Protocol

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

  • Variações: Guardian Angel

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Always Be My Maybe

  • Satanic Panic

  • The Poison Rose

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Zombi Child

  • First Love

    ★★★½

  • Rocketman

  • Atlantics