malachai has logged 11 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Country

Another Country

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry