• Canterbury Glass

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Bingo Hell

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Untitled Horror Movie

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Present

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½