Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Golden Dream

The Golden Dream

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Devil's Visitations

The Devil's Visitations

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Road to Reputation

Taylor Swift: The Road to Reputation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BLACKPINK: THE MOVIE

BLACKPINK: THE MOVIE

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Switch

The Switch

2010
×
Edit this entry  
31
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
KM 31: Kilometer 31

KM 31: Kilometer 31

2006
×
Edit this entry  
17
Project X

Project X

2012
×
Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Racer

The Racer

2020
×
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Watching it Rain

Watching it Rain

2006
×
Edit this entry  
28
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Macario

Macario

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry