Maiya ☕ has logged 178 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Strike Up the Band

Strike Up the Band

1940
×
★★★
Edit this entry  
08
Tales of Manhattan

Tales of Manhattan

1942
×
★★★½
Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Very Wicked Halloween: Celebrating 15 Years on Broadway

A Very Wicked Halloween: Celebrating 15 Years on Broadway

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice Adams

Alice Adams

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry