Mia has logged 19 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★★
Edit this entry  
31
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jiang Ziya: The Legend of Deification

Jiang Ziya: The Legend of Deification

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry