• Devil on Top

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Wedding Proposal

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Tenang

    ★★★★½

  • Tersanjung: The Movie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Generasi 90an: Melankolia

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • 100% Halal

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★★★½

  • Ghost Painter

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Malik & Elsa

    ★★

  • Umbrella

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Sabar Ini Ujian

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Crazy Awesome Teachers

    ★★

  • Mariposa

  • Revisiting Hope

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Eggnoid

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mecca, I'm Coming

    ★★★½

  • The Queen of Black Magic

    ½

  • Susi Susanti - Love All

    ★★★★

  • Impetigore

    ★½

  • Glorious Days

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Gundala

    ★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★½

  • Two Blue Stripes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Too Handsome To Handle

    ★★★½

  • Newly Rich

    ★★★½

  • Milly & Mamet

    ★★

  • Tilik

    ★★★★

  • 27 Steps of May

    ★★★★½

  • Aruna & Her Palate

    ★★★★

  • Memories of My Body

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Kafir

    ★★★½

  • After the Rain

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

  • Saints Rest

    ★★★½

  • State Like Sleep

  • A Wrinkle in Time

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★