Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Attica

Attica

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gandahar

Gandahar

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wonderful Land of Oz

The Wonderful Land of Oz

1969
×
Read the review Edit this entry  
17
Braindead

Braindead

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Read the review Edit this entry  
16
Yuki

Yuki

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Europe '51

Europe '51

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bowery

The Bowery

1994
×
Read the review Edit this entry  
05
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under The Sun

Under The Sun

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
8

8

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
White Fang Story

White Fang Story

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas in the Heartland

Christmas in the Heartland

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The App That Stole Christmas

The App That Stole Christmas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Holly Star

Holly Star

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry