Mads has logged 217 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Edit this entry  
31
Thomas Hartmann: Hartmann 3

Thomas Hartmann: Hartmann 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Edit this entry  
20
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Pure Hearts

Pure Hearts

2006
×
★½
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Hunting Season

Hunting Season

2019
×
Edit this entry  
03
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Martin Nørgaard: Indebrændt

Martin Nørgaard: Indebrændt

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
28
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lava

Lava

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Frank Hvam Live 09

Frank Hvam Live 09

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chaos

Chaos

2005
×
★½
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Mom Squad

Mom Squad

2019
×
Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jonatan Spang: Typical

Jonatan Spang: Typical

2020
×
Edit this entry  
29
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Condemned 2

The Condemned 2

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Lava

Lava

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Edit this entry