Mads has logged 282 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★½
Edit this entry  
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Legion

Legion

2010
×
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
April 9th

April 9th

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Devil

Devil

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Armadillo

Armadillo

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Edit this entry  
25
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Edit this entry  
20
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Veninder

Veninder

2005
×
Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★½
Edit this entry  
09
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blood and Bone

Blood and Bone

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Darkland

Darkland

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crumb at a Gallop

Crumb at a Gallop

1992
×
Edit this entry  
02
The Crumbs

The Crumbs

1991
×
Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
With Your Permission

With Your Permission

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
Freedom on Parole

Freedom on Parole

2010
×
Edit this entry