Mads has logged 39 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Pan

Pan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Program

The Program

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Absent One

The Absent One

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Con Air

Con Air

1997
×
Read prior review Edit this entry  
09
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The New World

The New World

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Gascoigne

Gascoigne

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Bag i Klovn - The Movie

Bag i Klovn - The Movie

×
Edit this entry  
05
Legend

Legend

1985
×
★★½
Edit this entry  
05
3096 Days

3096 Days

2013
×
½
Edit this entry  
05
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
On the Edge

On the Edge

2014
×
★½
Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Casper & Frank: Nu som mennesker

Casper & Frank: Nu som mennesker

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry