maddiganallen has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Antrum

Antrum

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Housewife

Housewife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★
Edit this entry  
13
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★½
Edit this entry  
05
Society

Society

1989
×
★★
Edit this entry  
22
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
★★★½
Edit this entry