Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Divine Intervention

Divine Intervention

2002
×
Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titus

Titus

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
Edit this entry  
13
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Edit this entry  
05
Excalibur

Excalibur

1981
×
Edit this entry  
04
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Target Shoots First

The Target Shoots First

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Edit this entry  
07
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Secret Window

Secret Window

2004
×
Edit this entry  
05
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
Edit this entry  
03
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
FTA

FTA

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
15
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Story

Love Story

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
06
Mainstream

Mainstream

2020
×
Edit this entry  
05
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
Edit this entry  
03
Circle of Love

Circle of Love

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry