macy <3 has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
kid 90

kid 90

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Singles

Singles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry