• Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • kid 90

    ★★★

  • Moxie

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Yung Lean: In My Head

  • The Craft: Legacy

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

  • This Is Paris

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Normal People

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

  • The Social Dilemma

  • Spree

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Tall Girl

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • After

  • The Dirt

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Fighting with My Family

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Haunting of Hill House

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Hate U Give

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Greta

    ★★

  • The Nun

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Sharp Objects

  • The First Purge