• Trollhunters: Rise of the Titans

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Bobo the Monkey

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Sleepover

    ½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Dorohedoro

    ★★★★★

  • Car Seat Headrest: KEXP Sessions

    ★★★★

  • Klaus

    ★★

  • AI

    ★★★★

  • Catscape

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • dead end

    ★★★★

  • Gun Shop

    ★★★★½

  • Little

    ★★

  • mask dog

    ★★★½

  • The Disastrous Life of Saiki K.: Conclusion

    ★★★★★

  • Cat Food

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bunnyrabbit

    ★★★

  • The Boy Who Chose the Earth

    ★★★★

  • motivational video movie

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • MY SNAIL, CHARLES

    ★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • floatland

    ★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Psychic Kusuo

    ★★★½

  • Coco

    ★★

  • Creep 2

    ★★★★½

  • kittykat96

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★

  • cat city

    ★★★★

  • Girls on Top

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • agoraphobia

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • little bunny

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½