Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
North Country

North Country

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Son

A Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ringeraja

Ringeraja

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Le Chef

Le Chef

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 12th Man

The 12th Man

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Boys Are Back

The Boys Are Back

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
'71

'71

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
½
Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
25
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★★
Edit this entry