• Dune

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • Extraction

    ★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Busting a Nut

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Fall

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Loqueesha

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Notes from Melanie

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Patricia

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½