• Dune

  • The Card Counter

    ★★★★

  • He's All That

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • SanPa: Sins of the Savior

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • La piazza della mia città - Bologna e Lo Stato Sociale

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★

  • Miss Marx

  • Hamilton

  • Three Perfect Daughters

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Hidden Away

  • Minari

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • The Goddess of Fortune

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Guava Island

  • Ant-Man and the Wasp

  • Dogman

  • BlacKkKlansman

  • Cold War

    ★★★★

  • Trust

    ★★

  • Isle of Dogs

  • Fabrizio De André: Principe libero

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Fifty Shades Freed

  • Star Wars: The Last Jedi

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

  • The Girl in the Fog

  • Coco

  • Wonder Wheel

  • I, Tonya

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Suburbicon

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

  • The Florida Project

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • The Disaster Artist

  • Fifty Shades Darker

  • I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

  • A Ghost Story

  • Call Me by Your Name

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • A Cure for Wellness

  • The Young Pope