• Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Forgotten

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★