lydia has logged 29 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pariah

Pariah

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Source Code

Source Code

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
½
Read the review Edit this entry