Lina has logged 35 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Ideal Husband

An Ideal Husband

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry