Luqman. has logged 95 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yowis Ben

Yowis Ben

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mengakhiri Cinta dalam 3 Episode

Mengakhiri Cinta dalam 3 Episode

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
26
Glorious Days

Glorious Days

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Check the Store Next Door

Check the Store Next Door

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love for Sale

Love for Sale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Copy of My Mind

A Copy of My Mind

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Posesif

Posesif

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Gundala

Gundala

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Earth of Mankind

This Earth of Mankind

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Emma'

Emma'

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Too Handsome To Handle

Too Handsome To Handle

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry