luke has logged 24 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Finding Fukue

Finding Fukue

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry