• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Star Wars Biomes

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • A Wilderness of Error

    ★★★

  • The Third Day

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Surrogate

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★★

  • Coming Out

  • You Monster

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★½

  • Horse

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Lamp Life

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★