• Scream

    ★★★½

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Olaf Presents

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Buddy Games

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★