Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Screwed

Screwed

2000
×
Read the review Edit this entry  
03
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry