Luke has logged 20 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry